mot
rakwrak

MOTORYZACYJNY POWIEW WIOSNY!
Już w niedzielę 26 kwietnia – wielki wiosenny Moto Piknik w Kamieniu Śląskim! Najszybsze samochody na dystansie 1/4 mili, odpadające podczas wyścigu wraków zderzaki, pisk opon driftujących pojazdów – te atrakcje otwierają tegoroczny sezon motoryzacyjny na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Najszybsze samochody zmierzą się na 1/4 mili
Gwoździem programu będzie pierwsza runda cyklu wyścigów Automaster Speed Cup na legendarnym dystansie ¼ mili, na którym będziemy podziwiali najszybsze i najmocniejsze samochody w Polsce. Wyścigi na ¼ mili to starty w parach, z piskiem opon, gazem wciśniętym do dechy. Tutaj liczy się refleks, opanowanie i wielka moc pod maską. W Kamieniu Śląskim zobaczymy m.in. Nissan GT-R, Chevroleta Camaro Z28, Chevroleta Corvette, Mercedesa CL63 i wiele innych modeli.

Odpadające zderzaki, czyli wyścig o wszystko
Na Moto Pikniku gwiazdami będą nie tylko najszybsze samochody, ale również te najbardziej wysłużone pojazdy. Podczas wyścigu wraków „Ale urwał” każdy chętny będzie mógł się wyżyć na specjalnie przygotowanym torze samochodem, którego wartość nie przekracza 1000 zł (najczęściej są to pojazdy ze złomowisk, które będzie można wypożyczyć od Organizatora). Zawodnicy walczyć będą o tytuł kierowcy najbardziej wytrwałego wraka. Wygra ten pojazd, który zdoła przejechać najwięcej okrążeń. Dla widzów i zawodników emocje gwarantowane – gotujące się chłodnice, ryczące silniki, odpadające koła i zerwane zderzaki będą towarzyszyły tej szalonej rywalizacji!

Szybcy i wściekli
Szykuje się też nie lada gratka dla miłośników precyzyjnej jazdy i kontrolowanego poślizgu. Na największej w południowej Polsce drift arenie zobaczymy teamy driftowe i zawodników tej wywodzącej się z Japonii dyscypliny. Dla żądnych adrenaliny przygotowano drift taxi, czyli przejażdżki driftowozem w fotelu pasażera!

Jadłodajnie na kółkach
Na Moto Piknik zjadą modne i uwielbiane food trucki, czyli jeżdżące jadłodajnie. Zjemy pyszne burgery, belgijskie frytki, napijemy się dobrej kawy. Do takiego zestawu rekomendujemy piknikowy kocyk, który będzie można rozłożyć w wydzielonej piknikowej strefie relaksu.

Przyjaźń, wspólna pasja i piękne samochody!
Na Moto Pikniku powstanie również strefa klubów samochodowych, gdzie fani poszczególnych marek zaprezentują swoją wspólną pasję i powalczą o miano najlepiej prezentującej się grupy motoryzacyjnej!

Na najmłodszych czekają samochody zdalnie sterowane, tor kartingowy, dmuchańce i zabawy z animatorami.
Dla starszych przewidziano ponadto jazdę w terenie, pokazy ekstremalnej jazdy przeprawowej i offroad taxi.
W programie również: strefa bezpiecznego kierowcy z symulatorami dachowania i zderzeń.

Rozpoczęcie imprezy o godz. 10.00.
Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.motopiknik.pl

INFORMACJA O BILETACH
15 zł przedsprzedaż/ 20 zł w dniu imprezy
DZIECI DO LAT 7 ZA DARMO / BEZPŁATNY PARKING
Przedsprzedaż biletów na portalach: www.motopiknik.pl